Tüyap Çiçekcilik

 

İstanbul’da çiçekçiliğin önemli olduğu bölgelerden biri de Tüyap’tır. Bunun başlıca sebebi fuarların çokluğu ve açılışların önemidir. İstanbul’da çiçek siparişi verirken çiçeğin tazeliği, güzelliği ve fiyatı kadar önemli olan bir durumda gönderilim yapılacak yere çiçeğin düzgün, bozulmadan ve hızlı gönderilmesidir. Green Garden Florist olarak hem Beylikdüzü merkeze hem de Tüyap’a yakınlığı ile Tüyap fuarlarına yapılacak çiçek gönderimlerindeki hızı ve gösterdiği özenle her zaman müşterilerinin memnuniyetini ön planda tutmaktayız.

Fuar açılışları için gerekli olan çelenk, tebrik çiçekleri ve süsleme çeşitlerimizi her zaman Green Garden Florist’e gelip görebilir veya telefon numaramızdan bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Fuar gibi önemli organizasyonlarda detayların fazla olması zaman zaman bazılarının unutulmasına da sebep olabilmektedir. Genel olarak dekorasyon, tanıtım broşürleri vs gibi detaylar değil çiçek gibi dekoratif ve tebrik detayları unutulmaktadır. Green Garden Florist her zaman hazır ekibi ve taze çiçekleri ile son dakika da çıkan bu tarz aksaklıklarınızı en hızlı şekilde çözer.  Ekibiniz istediğiniz çelenk yada çiçeği en kısa sürede hazır ederek hızlı bir şekilde Tüyap’ta istediğiniz salonda istediğiniz bölüme teslimatı gerçekleştirip tüm detayların tamamlanmasını sağlayacaktır.

Fuar çiçekliğinde önemli olan şeylerden biri de çiçeğin dayanıklı olmasıdır. Fuarlar genel olarak 1 ile 7 gün arasında sürmektedir. Bu süre zarfında çiçeğin en azından ilk 3 gün capcanlı görünmesi önemlidir. Bunun için birçok yöntem bulunmaktadır. Hem insan sağlığı hem de çiçeklerin sağlığını bozmadan ilk günkü canlılığını daha uzun sürede tutmak için spreyler bulunmaktadır. Bu spreylerin gereken miktardan fazla kullanılmaması önemlidir. Parlatıcı sprey ve çiçek coşturan sprey bunlardan ikisidir sadece. Birde saç spreyleri çok az kullanılmak koşulu ile kullanılabilir. Parlatıcı spreyler ilk gün fazla bir fark yaratmayacaktır fakat saatler ilerledikçe parlatıcı spreyin farkı ve önemi ön plana çıkacaktır. Çiçeğiniz 3 günlük bir fuarda neredeyse ilk günkü canlılığını hiç kaybetmeden dekorasyondaki yerini alacak. 7 günlük fuarlarda çiçeğe göre dayanıklılık farklılık gösterir. Spreyler 7 gün boyunca canlı göstermesine olanak yoktur. 7 gün boyunca canlı görünmesindeki en önemli faktör sizin dekorasyon için seçmiş olduğunuz çiçeğin dayanıklılığıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir